MISTROVSTVÍ SVĚTA a EVROPY WADF ve Varšavě 2023

CrossDance výprava 75 tanečníků se během víkendu 29. a 30.4. utkala s mezinárodní konkurencí 13 zemí na SVĚTOVÉM ŠAMPIONÁTU WADF ve Varšavě. V sólových disciplínách startovalo v úvodních kolech až 70 tanečníků a dostat se 5 soutěžními koly až do finále, vyžadovalo nejen skvělou techniku a výraz, ale také velmi dobrou fyzičku. Kolíňákům zacinkalo během šampionátu 72 medailí, 14 jich získaly týmy a o zbytek se zasloužili sólisté. 

Trenéři si chválili výkony i výsledky svěřenců, ale také výdrž a sounáležitost týmů. První soutěžní den trval neuvěřitelných 19 hodin a tanečníci to zvládli také díky rodičovské a fanouškovské podpoře. 2 naše dětské týmy tým si na svoje konto připsaly 7 týmových medailí a mezi nejúspěšnější sólisty se protančila Aneta Stará, Jůlie Dobiášová, Melisa Antošová a duo Melisa Antošová a Kateřina Ann Hannay. Klubový juniorský tým opět potvrdil svoje dobré jméno a ve 4 týmové choreografie proměnily ve 4 zlaté. Absolutně nejúspěšnější kolínskou sólistkou šampionátu byla Veronika Martínková (5x ZLATO, 1x STŘÍBRO, 2x BRONZ), Titulem mistrů a I. a II. vícemistrů světa WADF 2023 se můžou v různých disciplínách pyšnit i další skvělí sólisté: Barbora Šrámková, Mary Nguyen, Filip Švanda a Natálie Sedláčková mezi staršími juniory a Beata Ježková a Kseniia Mashukova mezi junior I. Také juniorská dueta dala konkurenci zabrat a vytančila cenné kovy: Veronika Martínková + Gabriela Pácalová, Barbora Šrámková + Mary Nguyen… a další. Mládežnický tým získal týmově 3x zlato a 1x bronz a sólově se nejvíce zadařilo Alžbětě Kvapilové. V dospělé kategorii soutěžila a svůj start proměnila ve stříbrnou medaili i lektorka a trenérka CrossDance, Valérie Matějková. A bezvadně svůj klub reprezentovala i malá tanečnice Jitka Ulcová (sestřička starší J.U. z children týmu), která si v minikids dvoukolových soutěžích vytančila dvě krásné medaile. Ale protože některé maminky nebaví dělat jen doprovod svým dětem, už nějakou dobu trénují a soutěží v kategorii masters, takže na stupně vítězů ve Varšavě vystoupaly i Radka Horká a Magdalena Hannay. 

Mistrovství WADF ve Varšavě patřilo k těm nejnáročnějším, ale o to víc na něj budou možná tanečníci vzpomínat. Jak na náročné soutěže, svoje výkony a výsledky, tak i na taneční přátele z mnoha škol a zemí, se kterými se ve Varšavě opět setkali.

CrossDance na šampionát připravovali a tanečníky doprovázeli: Vladimír Vidner, Naďa Eretová, Anna Nemčoková a Valérie Matějková. 

 

    

 

 

Zpět