ZUŠ Folklorika – Návštěva z Moravy a další zprávy

Žáci Základní umělecké školy Folklorika, z pobočky Valašské Klobouky, vyrazili v pondělí 6.3., s věhlasným cimbálovým orchestrem Cigánski Diabli, na jedinečnou šňůru hudebních koncertů po celé ČR. Představili se již v Jihlavě, v Praze, v Říčanech a čeká je ještě Uherské Hradiště a Valašské Klobouky. Ve čtvrtek 9.3. a v pátek 10.3. dopoledne proběhly v sále říčanského Kulturního centra Labuť tři výchovné koncerty, kterých se hojně účastnili žáci základních i mateřských škol z Říčan. Čtvrteční den byl završen večerním koncertem, kde se vedle žáků z Valašských Kloubouk a světově proslulé cimbálové muziky Cigánskích Diablů, prezentovali napříč obory také naši žáci z Říčan. Odezva formou bouřlivých potlesků v průběhu koncertů a zaplněné sály byly pro všechny účinkující tou pravou odměnou.

Další nejbližší událostí naší školy jsou talentové přijímací zkoušky pro školní rok 2023/2024. Uskuteční se ve čtvrtek 4.5. a ve středu 10.5. vždy od 16:00 do 18:00 v ZŠ u Říčanského lesa, kde poskytujeme základní umělecké vzdělávání. Ke studiu přijímáme žáky od 5 do 18 let, a to do všech uměleckých oborů: hudební, taneční, výtvarný a literárně-dramatický. Přihlášky podávejte on-line, které naleznete s dalšími potřebnými informacemi o studiu na našich webových stránkách https://cechy.zusfolklorika.cz/. Přihlášku lze také vyplnit na místě. Od nového školního roku plánujeme opět otevřít hudebně-pohybově dramatický kroužek pro děti od 3 do 5 let.

V průběhu dubna dojde k instalaci nové výstavy výkresů žáků z výtvarného oboru, která bude zdobit schodiště říčanského Kulturního centra Labuť či chodbu ve staré radnici v Říčanech.

Ve čtvrtek 8. června se uskuteční od 18:00 v sále Kulturního centra Labuť závěrečný koncert žáků školy. Představí se na něm říčanští žáci z hudebního, literárně-dramatického i tanečního oboru a také děti z hudebně-pohybově dramatického kroužku od 3 do 5 let.

Závěrečnou akcí školního roku a zároveň tou největší je Folklorika Fest 2023, který se již tradičně koná ve Starém Hrozenkově. Tento velký multižánrový festival je určen pro všechny žáky sítě Základních uměleckých škol Folklorika a jejich hosty. Jedná se o týdenní akci, kde se na kempech, workshopech a následně také samotných vystoupeních setkají žáci z celé ČR a Slovenska a budou mít také možnost prezentovat své schopnosti na jednom pódiu s těmi nejlepšími v daném oboru. Podrobnosti naleznete na webových stránkách: https://fest23.zusfolklorika.cz/

Přejeme pěkné jarní dny a těšíme se na setkání při talentových zkouškách nebo našich koncertech.

Vedení Základní umělecké školy Folklorika Čechy, s.r.o.

Zpět